Μπρέντφορντ-Γουέστ Χαμ 2-0: Άνετη και ωραία…

Η ομάδα του Φρανκ κυριάρχησε στα πρώτα 45 λεπτά. ήταν εξαιρετική στο αμυντικό κομμάτι του παιχνιδιού ενώ δημιούργησε προϋποθέσεις και καρπώθηκε δύο τέρματα στο πρώτο μισό. Αρχικά με το πλασέ του Εμπουεμό μετά την πάσα του Γένσεν στο 20ο λεπτό και στη συνέχεια με τον Ουίσα να διαμορφώνει με κεφαλιά το 2-0 δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Μοναδική στιγμή απειλής από πλευράς Γουέστ Χαμ αυτή στο 45ο λεπτό όταν ο Ίνγκς αναζήτησε τη μείωση του σκορ και ο Ράγια παραχώρησε κόρνερ.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και στο δεύτερο ημίχρονο χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με τους Ουίσα και Εμπουεμό για τρίτο γκολ.

Ο Εμπουεμό είχε κλασσική ευκαιρία να πετύχει δεύτερο προσωπικό γκολ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων όμως ο Φαμπιάνσκι έδιωξε σε κόρνερ.