Αντβέρπ-Κλαμπ Μπριζ 3-2: Απίστευτη ανατροπή

Μετά από ένα καταπληκτικό ματς στο «Μποζουίλ» η Αντβέρπ νίκησε με 3-2 την Κλαμπ Μπριζ για την 3η αγωνιστική των play offs της Jupiler League.

Ένα μεγάλο βήμα για τον τίτλο έκαναν οι γηπεδούχοι φτάνοντας στο τρίποντο στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων αν και βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 νωρίς στο ματς.

Η Κλαμπ Μπριζ αν και αδιάφορη βαθμολογικά, προηγήθηκε στο 2’ με πλασέ του μάτα μετά από πάσα του Λανγκ.

Διπλασίασε τα τέρματα της

στο 23’ όταν μετά από κόρνερ του Λανγκ ο Φανάκεν με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η Αντβέρπ πίεσε και κατάφερε να μειώσει στο 36’ με σουτ του Γιάνσεν.

Στην επανάληψη είχε την κατοχή και ισοφάρισε σε 2-2 στο 86’ με δυνατό διαγώνιο σουτ του Κερκ.

Και στο 90+7, μετά από κόρνερ του Στενγκς, η άμυνα της Κλαμπ Μπριζ δεν μπόρεσε ν’ απομακρύνει και ο 18χρονος Βερμέερεν με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 3-2 εν μέσω τρελλών πανηγυρισμών.