Μπράγκα-Φαμαλικάο 1-0: Νίκησε με πρώην "ερυθρόλευκο"

Μπράγκα-Φαμαλικάο 1-0: Νίκησε με πρώην "ερυθρόλευκο"gvasilioΔευ, 11/02/2020 - 22:44

Με γκολ του πρώην κεντρικού αμυντικού του Ολυμπιακού, Μπρούνο Βιάνα η Μπράγκα νίκησε 1-0 τη Φαμαλικάο των δέκα παικτών.

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League έφτασε

τις έξι συνεχόμενες νίκες επικρατώντας με 1-0 της Φαμαλικάο για την 6η αγωνιστική της Πορτογαλικής λίγκας. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης ήρθε στο 74ο λεπτό με σκόρερ τον Βραζιλιάνο, Μπρούνο Βιάνα.

Δεκαέννεα τελικές προσπάθειες είχε η ομάδα του Κάρλος Καρβαλιάλ με τις οκτώ από αυτές να είναι εντός εστίας.

Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε στο 66ο λεπτό με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Βραζιλιάνος κεντρικός αμυντικός, Ρικιέλι, ο οποίος ανέκοψε αντικανονικά τον Παουλίνιο που έμπαινε επικίνδυνα στην περιοχή.

Οι συνθέσεις:

Μπράγκα: Ματέους – Ρικάρντο, Βίτορ, Μπρούνο Βιάνα, Σεκέιρα – Μεντέιρος, Αλ Μουσράτι, Κάστρο, Γκαλένο – Παουλίνιο, Νίκο Γκαϊτάν.

Φαμαλικάο: Βανά – Γουίλιαμ, Ρικιέλι, Μπάμπιτς, Ερέρα – Χάιμε, Γκουστάβο, Περέιρα – Λαμέιρας, Τρότα, Ντίας.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - Primeira Liga - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Sporting Braga - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ Με γκολ του πρώην κεντρικού αμυντικού του Ολυμπιακού, Μπρούνο Βιάνα η Μπράγκα νίκησε 1-0 τη Φαμαλικάο των δέκα παικτών. Article publish on Δευ, 11/02/2020 - 22:44 Article hide updated date On Article is longform Off