Μπέρνλι – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 5-0: “Ανάσα” για την ομάδα του Κομπανί (highlights)

Με εντυπωσιακό τρόπο η Μπέρνλι πέτυχε την πρώτη της εφετινή εντός έδρας νίκη και σταμάτησε το αρνητικό ρεκόρ που “έτρεχε”, καθώς επιβλήθηκε με 5-0 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Βασικός ο Τζορτζ Μπάλντοκ, αποχώρησε με μυικό τραυματισμό στο 25ο λεπτό του αγώνα.

Η Μπέρνλι μπήκε στο ματς με γκολ από τα… αποδυτήρια, καθώς ο Ροντρίγκεζ έκανε το 1-0 στα 15 δευτερόλεπτα από την έναρξη του αγώνα. Στο 29ο λεπτό, ο Μπρουν Λάρσεν έκανε το 2-0, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ έμεινε

με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του ΜακΜπέρνι με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 73′ ο Αμντούνι σημείωσε το τρίτο γκολ της Μπέρνλι, ο 19χρονος Κολεόσο έκανε το 4-0 στο 75′ (πρώτο του γκολ στην Premier League) και ο Μπράουνχιλ στο 80ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ είναι πλέον στον “πάτο” της κατάταξης με 5 βαθμούς, ενώ η Μπέρνλι βρίσκεται στη 18η θέση με 7 βαθμούς.