Μπακς-Λέικερς 106-113: Πέρασαν από το Μιλγουόκι οι πρωταθλητές

Μπακς-Λέικερς 106-113: Πέρασαν από το Μιλγουόκι οι πρωταθλητέςtnalΠαρ, 01/22/2021 - 07:11

Οι Λος Άντζελες Λέικερς νίκησαν 113-106 τους Μιλγουόκι Μπακς εκτός έδρας και συνέχισαν τις εντυπωσιακές εμφανίσεις τους. Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Λεμπρόν Τζέιμς, ο οποίος τελείωσε την αναμέτρηση με 34 πόντους. Στους 23 πόντους ο Κεντάβιους Κάλντγουελ Πόουπ για τους φιλοξενούμενους, ενώ στους 18 πόντους σταμάτησε ο Άντονι Ντέιβις. Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το ματς με 19/37 τρίποντα, έναντι 9/28 των γηπεδούχων.

Από την άλλη

πλευρά, Γιάννης Αντετοκούνμπο σημείωσε double double με 25 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ, σε 35,03 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε τρεις ασίστ και ένα κόψιμο. Στους 22 πόντους ο Τζρου Χόλιντεϊ και στους 20 ο Κρις Μίντλετον. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 6,51 λεπτά και είχε δυο πόντους, ένα ριμπάουντ και ένα κλέψιμο στο συγκεκριμένο ματς. Αυτή ήταν η δωδέκατη εφετινή νίκη για τους “λιμνάνθρωπους” σε 16 ματς, ενώ τα “ελάφια” γνώρισαν την έκτη εφετινή τους ήττα σε 15 ματς.

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 20, Γ. Αντετοκούνμπο 25, Λόπες 13, Ντι Βιντσέντζο 10, Χόλιντεϊ 22, Κόναγκτον 4, Πορτίς 4, Όγκουστιν 4, Θ. Αντετοκούνμπο 2, Φορμπς 2

Λέικερς: Τζέιμς 34, Ντέιβις 18, Γκασόλ 3, Κάλντγουελ Πόουπ 23, Σρέντερ 4, Κούζμα 5, Μάθιους 6, Χάρελ 12, Μόρις 3, Καρούσο 5

Τα αποτελέσματα:

Μπακς-Λέικερς 106-113
Ουόριορς-Νικς 104-119
Τζαζ-Πέλικανς 129-118

ΑΜΕΡΙΚΗ - NBA - ΜΠΑΣΚΕΤ Milwaukee Bucks - Μπάσκετ Los Angeles Lakers - Μπάσκετ Off Off tnal Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Milwaukee Bucks ΑΜΕΡΙΚΗ Οι Λος Άντζελες Λέικερς νίκησαν 113-106 τους Μιλγουόκι Μπακς εκτός έδρας και συνέχισαν τις εντυπωσιακές εμφανίσεις τους. Article publish on Παρ, 01/22/2021 - 07:11 Article hide updated date On Article is longform Off