Ατρόμητος-Λαμία 1-1: Φιλική ισοπαλία στο Περιστέρι (hls)

Οι δύο ομάδες ήταν ισάξιες στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού και αυτό φάνηκε και στο αποτέλεσμα. Δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ, ωστόσο δύο από αυτές αξιοποιήθηκαν.

Στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού οι άμυνες έκαναν άψογα την δουλειά τους και κανένας από τους δύο συλλόγους δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο τέρμα.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Μανούσος ευστόχησε από τα 11 βήματα στο 49′ και έδωσε το προβάδισμα στη Λαμία.

Ο έμπειρος επιθετικός πέτυχε τέρμα κόντρα στην πρώην ομάδα του και δεν το πανηγύρισε.

Στην συνέχεια ο Ατρόμητος βελτίωσε αισθήματα το παιχνίδι του, άσκησε μεγαλύτερη πίεση στους φιλοξενούμενους και ισοφάρισε (1-1) στο 57ο λεπτό με όμορφο σουτ του Κουλούρη. Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ατρόμητος και Λαμία έδειξαν θετικά στοιχεία, σίγουρα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης και το μόνο σίγουρο είναι πως οι παίκτες των δύο ομάδων θα συνεχίσουν να προπονούνται σκληρά, ώστε να παρουσιαστούν απόλυτα έτοιμοι στην έναρξη του πρωταθληματος.