Άρης-ΠΑΟΚ Πρωταγωνιστής από τον πάγκο ο Νιρέν! (vid)

Άρης-ΠΑΟΚ Πρωταγωνιστής από τον πάγκο ο Νιρέν! (vid)npiliosΣάβ, 12/12/2020 - 20:30

Την ενδέκατη αγωνιστική της σεζόν 2002-03 ο Άρης υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ. Σε ένα ματς για γερά νεύρα οι παίκτες του Γιώργου Φοιρού και του Άγγελου Αναστασιάδη αλληλοεξουδετερώνονταν για πάνω από 80 λεπτά.

Στο 82΄ο Φοιρός αποφασίζει να βγάλει από το ματς τον Γιώργο Καζαντζή και να βάλει στη θέση του τον Ντεμπά Νιρέν. Τρία λεπτά αργότερα ο Σουηδός επιθετικός

έκανε το 1-0 “βάζοντας φωτιά” στο Κλεάνθης Βικελίδης.

Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί και με το ματς να οδεύει στη λήξη του ο Ντεμπά Νιρέν χτύπησε ξανά με δεύτερο προσωπικό γκολ κάνοντας το 2-0 που έμελλε να είναι και αποτέλεσμα του αγώνα.

Έτσι παρά το γεγονός ότι έπαιξε για τον Άρη μόλις 22 φορές, έχει μείνει ανεξίτηλα χαραγμένος στη μνήμη όλων των φιλάθλων της ομάδας για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - Ποδόσφαιρο ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - ΠΑΟΚ Άρης ΕΛΛΑΔΑ Άρης-ΠΑΟΚ Πρωταγωνιστής από τον πάγκο ο Νιρέν! Submitted by npilios on Σάβ, 12/12/2020 - 17:21 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/ARIS_PAOK_02_03_NIREN.mp4 ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Ο Ντεμπά Νιρέν μπήκε στο ματς στο 82’ και με δύο γκολ στο 85’ και στο 91’ χάρισε τη νίκη στον Άρη επί του ΠΑΟΚ δημιουργώντας μια ξεχωριστή ιστορία στις εν λόγω αναμετρήσεις. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - ΠΑΟΚ Άρης Άρης - Ποδόσφαιρο ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Ο Ντεμπά Νιρέν μπήκε στο ματς στο 82’ και με δύο γκολ στο 85’ και στο 91’ χάρισε τη νίκη στον Άρη επί του ΠΑΟΚ δημιουργώντας μια ξεχωριστή ιστορία στις εν λόγω αναμετρήσεις. Article publish on Σάβ, 12/12/2020 - 20:30 Article hide updated date On Article is longform Off