Άρης-ΠΑΟΚ: 4-0! Τεσσάρης! (vid)

Άρης-ΠΑΟΚ: 4-0! Τεσσάρης! (vid) npiliosΣάβ, 12/12/2020 - 18:27

Την 1η Νοεμβρίου του 2000, στο πρώτο ντέρμπι της νέας χιλιετίας, ο Άρης του Μπάμπη Τεννέ ήταν καταιγιστικός απέναντι στον ΠΑΟΚ του Ντούσαν Μπάγεβιτς. Νωρίς στο πρωτάθλημα, μόλις την 4η αγωνιστική οι δύο ομάδες ήθελαν μια σπουδαία νίκη κυρίως για λόγους ψυχολογίας και γπήτρου.

Το ματς είχε καλό ρυθμό με τις δύο ομάδες να αγωνίζονται επιθετικά. Ο Άρης

όμως ευτύχησε να προηγηθεί στο 39ο λεπτό με ένα σεντεροφρίσιο γκολ του Θωμά Κυπαρίσση. Η αποβολή του Ουντέζε τρία λεπτά αργότερα ήταν καθοριστική.

Ο Κούτσης έκανε το 2-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και τίποτα δε θα μπορούσε να αλλάξει τη ροή αυτού του αγώνα.

Μόλις στο 49’, ο Κολτσίδας έκανε το 3-0 εν μέσω φρενίτιδας ενθουσιασμού στο Κλεάνθης Βικελίδης, για να κάνει ο Χαριστέας το τελικό 4-0 και να πικάρει τους αντίπαλούς του δείχνοντας με το χέρι τον αριθμό τέσσερα, κάτι που ο ίδιος θα ζούσε για δεύτερη φορά αφού είχε προηγηθεί και το 1-4 της Τούμπας το 1998 με τον Χαριστέα να σκοράρει δις

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - Ποδόσφαιρο ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - ΠΑΟΚ Άρης ΕΛΛΑΔΑ Άρης-ΠΑΟΚ: 4-0! Τεσσάρης! Submitted by npilios on Σάβ, 12/12/2020 - 17:14 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/ARIS_PAOK_00_01_MEGALYTERI_NIKI… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Τη μεγαλύτερη νίκη της σύγχρονης ιστορίας του επί του ΠΑΟΚ σημείωσε ο Άρης με Κυπαρίσση, Κούτση, Κολτσίδα και Χαριστέα, ο οποίος θέλησε να πικάρει τους αντιπάλους του δείχνοντας τον αριθμό τέσσερα. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - ΠΑΟΚ Άρης Άρης - Ποδόσφαιρο ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Τη μεγαλύτερη νίκη της σύγχρονης ιστορίας του επί του ΠΑΟΚ σημείωσε ο Άρης με Κυπαρίσση, Κούτση, Κολτσίδα και Χαριστέα, ο οποίος θέλησε να πικάρει τους αντιπάλους του δείχνοντας τον αριθμό τέσσερα. Article publish on Σάβ, 12/12/2020 - 18:27 Article hide updated date On Article is longform Off