Νιούκαστλ-Γ. Μπρόμιτς 2-1: Άνοδος για τους γηπεδούχους, «βύθισμα» για τους φιλοξενούμενουςtbairaktΣάβ, 12/12/2020 - 18:58

Η Νιούκαστλ επικράτησε με 2-1 της Γουέστ Μπρόμιτς στο «Σεν Τζέιμς Παρκ» για την 12η αγωνιστική της Premier League και την «βύθισε» ακόμη περισσότερο στην βαθμολογία.

Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στην 10η θέση του πίνακα, την στιγμή που οι φιλοξενούμενοι έμειναν στην προτελευταία.

Η Νιούκαστλ προηγήθηκε μόλις στο

1ο λεπτό όταν μετά από σέντρα του Ζοελίντον ο Μιγκέλ Αλμιρόν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στην επανάληψη, στο 50ο λεπτό η Γουέστ Μπρόμιτς έφερε το ματς στα ίσια όταν μετά από πάσα του Ματ Φίλιπς ο Φέρλονγκ έκανε το 1-1.

Στο 72’ ο Φίλιπς απέκρουσε πάνω στην γραμμή σουτ του Γκέϊλ.

Δέκα λεπτά αργότερα όμως μετά από πάσα του Μέρφι, ο Γκέϊλ με κεφαλιά έκανε το 2-1.

ΑΓΓΛΙΑ - Premier League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Newcastle United - Ποδόσφαιρο West Bromwich Ποδόσφαιρο Off Off tbairakt Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Newcastle United ΑΓΓΛΙΑ Η Νιούκαστλ επικράτησε με 2-1 της Γουέστ Μπρόμιτς στο «Σεν Τζέιμς Παρκ» για την 12η αγωνιστική της Premier League και την «βύθισε» ακόμη περισσότερο στην βαθμολογία. Article publish on Σάβ, 12/12/2020 - 18:58 Article hide updated date Off Article is longform Off