Άρης-Ολυμπιακός: Όταν μαθαίναμε το παθητικό οφσάιντ (vid)

Άρης-Ολυμπιακός: Όταν μαθαίναμε το παθητικό οφσάιντ (vid)osinteliΠαρ, 11/27/2020 - 14:30

Τα ματς του Άρη απέναντι στον Ολυμπιακό πάντα έκρυβαν συγκινήσεις και στιγμές που μένουν στην ιστορία. Μια από αυτές εκτυλίχθηκε στο πρωτάθλημα της σεζόν 1996-97. Για την ακρίβεια ήταν 23 Μαρτίου του 1997 και ο Ολυμπιακός επισκέφθηκε το Χαριλάου για να αντιμετωπίσει τον Άρη του Χουάν Ραμόν Ρότσα.

Με

το ματς στο 0-0, το ρολόι σημάδευε το 87ο λεπτό της συνάντησης. Ο Ολυμπιακός είναι στην επίθεση, ο Κακλαμάνος κάνει το σουτ, ο Κατεργιαννάκης αποκρούει τη μπάλα και ο προωθημένος Νταμπίζας στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Το γκολ όμως ακυρώνεται.

Ο λόγος ήταν πως ο Στέλιος Γιαννακόπουλος ήταν παθητικό οφσάιντ με αποτέλεσμα το γκολ να ακυρωθεί μιας και ο Νταμπίζας σκόραρε από κανονική θέση καλυπτόμενος. Έτσι για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν στο ίδιο γήπεδο οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - Ολυμπιακός Άρης ΕΛΛΑΔΑ Άρης-Ολυμπιακός: Όταν μαθαίναμε το παθητικό οφσάιντ Submitted by osinteli on Παρ, 11/27/2020 - 13:53 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/akirothen_goal_dabiza_97.mp4 ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Σεζόν 1996-97 και στο Χαριλάου ο Νταμπίζας σκοράρει στο 87ο λεπτό με το γκολ να ακυρώνεται επειδή ήταν παθητικό οφσάιντ ο Γιαννακόπουλος. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης Άρης - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Σεζόν 1996-97 και στο Χαριλάου ο Νταμπίζας σκοράρει στο 87ο λεπτό με το γκολ να ακυρώνεται επειδή ήταν παθητικό οφσάιντ ο Γιαννακόπουλος. Θυμηθείτε τη φάση! Article publish on Παρ, 11/27/2020 - 14:30 Article hide updated date On Article is longform Off