Άρης-ΑΕΚ: Ισοπαλία με "οβίδες" Σανχούρχο και Σοάρες (vid)

Άρης-ΑΕΚ: Ισοπαλία με "οβίδες" Σανχούρχο και Σοάρες (vid)osinteliΤετ, 01/13/2021 - 23:45

Στο ματς της σεζόν 2004-05 Άρης και ΑΕΚ αλληλοεξουδετερώθηκαν αλλά τουλάχιστον χάρισαν δύο φανταστικές στιγμές με τα γκολ των Σανχούρχο και Σοάρες να υπογράφουν το τελικό 1-1.

Το ματς ήταν για την έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος

2004-05, με την ΑΕΚ να είναι στην κορυφή της βαθμολογίας και αν θέλει νίκη για να μείνει εκεί ή ακόμα και να αυξήσει τη διαφορά της. Ωστόσο ο παθιασμένος Άρης της "τσαλάκωσε" λίγο τα φτερά.

Αυτό συνέβη κυρίως στο 9ο λεπτό όταν ο Σανχούρχο είχε μια μοναδική έμπνευση να σουτάρει από πολύ μακριά και από δύσκολη θέση για να στείλει τη μπάλα στη γωνία του Μιχαϊλίδη που αιφνιδιάστηκε από την πρωτοβουλία του Αργεντινού.

Με την ώρα να περνά και την ΑΕΚ αν προσπαθεί να βρει τρόπο αντίδρασης, το ματς έφτασε στο 61ο λεπτό, όταν ο Σοάρες είχε μια δική του μεγάλη έμπνευση. Με τη μπάλα στα πόδια μπήκε στην περιοχή και με διαγώνιο δυνατό σουτ νίκησε τον Λυμπερόπουλο για το 1-1 πετυχαίνοντας κι αυτός με τη σειρά του ένα υπέροχο γκολ. Το 1-1 έμεινε ως το τέλος.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - Ποδόσφαιρο ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - ΑΕΚ Άρης ΕΛΛΑΔΑ Άρης-ΑΕΚ: Ισοπαλία με "οβίδες" Σανχούρχο και Σοάρες Submitted by osinteli on Τετ, 01/13/2021 - 17:06 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/ARIS_AEK_04_05_ISOPALIA_ME_OVID… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Στο ματς της σεζόν 2004-05 Άρης και ΑΕΚ αλληλοεξουδετερώθηκαν αλλά τουλάχιστον χάρισαν δύο φανταστικές στιγμές με τα γκολ των Σανχούρχο και Σοάρες να υπογράφουν το τελικό 1-1. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - ΑΕΚ Άρης Άρης - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Στο ματς της σεζόν 2004-05 Άρης και ΑΕΚ αλληλοεξουδετερώθηκαν αλλά τουλάχιστον χάρισαν δύο φανταστικές στιγμές με τα γκολ των Σανχούρχο και Σοάρες να υπογράφουν το τελικό 1-1.

Article publish on Τετ, 01/13/2021 - 23:45 Article hide updated date On Article is longform Off