Απόλυτο δέκα από την ΠΣΖ (video)

Η Αμιάν άντεξε μέχρι το 80ο λεπτό κόντρα στην ΠΣΖ, καθώς έχανε με 2-0, αλλά έφυγε τελικά από το Παρίσι έχοντας ηττηθεί με σκορ 5-0.

Οι πρωτοπόροι σημείωσαν στο πρώτο ημίχρονο δύο γκολ με τον ίδιο τρόπο. Εκτέλεση κόρνερ από τον ντι Μαρία και κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, στο 12ο λεπτό από τον Μαρκίνιος και στο 43ο από το Ραμπιό.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αμιάν έφτασε κοντά στη μείωση του σκορ στο 47ο λεπτό ωστόσο ο Αρεολά με διπλή επέμβαση σταμάτησε αρχικά τον Μονκοντουί και σε δεύτερο χρόνο τον Γκόντος.

Κι όταν το ματς μπήκε στο τελευταίο δεκάλεπτο άρχισε να "βρέχει" γκολ στο Παρίσι. Ντράξλερ, Εμπαπέ και Ντιαμπί σφράγισαν το τελικό σκορ με την ομάδα του Τόμας Τούχελ να σκοράρει και στα δέκα ματς πρωταθλήματος μέχρι τώρα τουλάχιστον από τρία γκολ.