Αντβέρπ – Βέστερλο 2-2: Τα εύσημα στη Βέστερλο

Η Αντβέρπ απογοήτευσε με την εμφάνιση της στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στις καθυστερήσεις κατάφερε με τον Μούγια να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα (1-0, 45+1). 45 λεπτά είχε μια τελική και η δεύτερη πήγε στο στόχο. Τίμια η Βέστερλο προσπάθησε αρκετά, αμύνθηκε σωστά, είχε τις στιγμές της, όμως δεν άντεξε μέχρι να στείλει ο διαιτητής τις ομάδες στα αποδυτήρια να κρατήσει το μηδέν.

Τελευταίο ματς μπροστά στο κοινό της για το 2023 και στο δεύτερο μέρος μπήκε πιο σοβαρή. Παρόλα αυτά η Βέστερλο

βρήκε την ισοφάριση με την αλλαγή του Ντε Μιλ, τον νεαρό Στασέν που με το που πέρασε στο ματς σκόραρε και (1-1). Σαν να μην έφτασε η ισοφάριση, η Βέστερλο γύρισε και το ματς. Ο Στασέν πέτυχε και 2ο γκολ ανατροπής και μέσα σε 6 λεπτά διαμορφώθηκε το 1-2 (77ο λεπτό). Η Αντβέρπ αντέδρασε άμεσα και βρήκε γκολ ισοφάρισης με τον αρχηγό της. Ο Τόμπι Αλντερβάιρελντ που πέτυχε το πρώτο φετινό (2-2, 85ο λεπτό).