Ανατροπή στην ανατροπή η Μίλαν

Η Μίλαν προηγήθηκε στο ματς με την Κιέβο στο Σαν Σίρο, αλλά βρέθηκε να χάνει με 2-1, τελικά όμως έκανε την ανατροπή(3-2) και πήρε το τρίποντο, για την 29η αγωνιστική της Σεριε Α.

Νίκη και για την Ρόμα που πέρασε από την έδρα της Κροτόνε με 2-0

Οι Μιλανέζοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και πήραν τοπροβάδισμα με τον Τσαλχάνογλου να ανοίγει το σκορ στο 10’, δίνοντας τοπροβάδισμα στην ομάδα του, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν όμως τον τρόπο νααπαντήσουν μέσα σε ένα λεπτό(33’, 34’), αρχικά ο Στεπίνσκι ισοφάρισε σε 1-1 καιστη συνέχεια ο Ινγκλεσε έκανε την ανατροπή,

γράφοντας το 2-1, που ήταν και τοσκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Τζενάρο Γκατούζο πίεσανκαι έφτασαν στο 2-2 με τέρμα του Κουτρόνε στο 54ο λεπτό, ενώ έκαναντην ολική ανατροπή στο 83’, με το δεύτερο γκολ του Αντρέ Σίλβα στο ιταλικό πρωτάθλημα.Αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι ο Νιάσε στο 90ο λεπτό του αγώνα και έχασετην ευκαιρία για το 4-2.

Η Ρόμα δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Κροτόνε και πέρασε εύκολαμε 2-0, από την έδρα της, ο Ελ Σαραουί στο 39’ έκανε το 1-0, με τον Ναίνγκολάν ναδιαμορφώνει το τελικό σκορ στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης, χαρίζονταςτη νίκη στην ομάδα του, που παρέμεινε στην Τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακαμε 59 βαθμούς. Δεν αγωνιστικέ καθόλου ο Κώστας Μανωλάς για τους «τζιαλορόσι».