Άλμπα Βερολίνου-Αρμάνι Μιλάνο 85-82: Έσπασε το ρόδι (highlights)

Ήταν μόλις η πρώτη νίκη για την γερμανική ομάδα την στιγμή που η Αρμάνι έμεινε στο 1-3.
Ένα ματς δικαίωση του πείσματος των γερμανών, οι οποίοι όσες φορές έμειναν πίσω με διψήφιες διαφορές κατάφεραν να επιστρέψουν.

Με κορυφαίους του Μπράουν και Τίμαν βρήκαν πάντα τις λύσεις στην επίθεση.
Στο πρώτο δεκάλεπτο βρέθηκαν στο 12-18, αλλά στο ξεκίνημα του δεύτερου πέρασαν 24-23 και έκλεισαν το ημίχρονο στο 35-37.

Το δεκάλεπτο των ανατροπών
Στο τρίτο δεκάλεπτο έγινε της ανατροπής. Η Αρμάνι Με Μίροτιτς και Σιλντς έφυγε με 5-15 στο 40-52 και η Άλμπα απάντησε με το ίδιο επιμέρους

σκορ για να μειώσει 55-57 και να είναι πίσω στο τέλος του με 57-61.

Μια από τα ίδια και στο τέταρτο, όταν η Αρμάνι ξέφυγε με 59-71. Η Άλμπα με Τίμαν και Ολίντε αντεπιτέθηκε και ισοφάρισε σε 82-82.

Ο Μπράουν έκανε το 84-82 και ο Πάνγκος έκανε λάθος στα 45’’. Ο Τίμαν έβαλε μια βολή στα 7’’ για το 85-82. Ο Μίροτιτς αστόχησε στην τελευταία επίθεση με τους γερμανούς να πανηγυρίζουν μια σπουδαία νίκη.