Super League 2: Στην κορυφή τα Χανιά λύτρωση στις καθυστερήσεις για την Ηλιούπολη

Τα Χανιά πήραν σπουδαία εκτός έδρας νίκη κόντρα στην Καλαμάτα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 2 και σκαρφάλωσαν στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με την Καλαμάτα!

Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να μην δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, ήταν όμως απόλυτα αποτελεσματικοί και πέτυχαν δύο γκολ για να πάρουν τη νίκη και να υποχρεώσουν

την Καλαμάτα στην πρώτη φετινή της ήττα.

Η «Μαύρη Θύελλα» είχε τον έλεγχο, δημιουργούσε ευκαιρίες, όμως τα Χανιά έπαιξαν καλά αμυντικά. Ο Μάναλης με πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 50 και το τελικό 2-0 έγραψε ο Μάνος στο 87΄.

Καλαμάτα: Γιαννίκογλου, Ραπόζο, Αρίμπας (71′ Κωστούλας), Παπατόλιος, Μπενίτεζ (66′ Κατάλντι), Βαλεριάνος, Ακόστα (66′ Γρίβας), Πασάς (86′ Καμπράλ), Μπαράλες, Τάτος, Αλβες (86′ Ρόβας).

ΠΑΕ Χανιά : Καλογεράκης, Νίκολιτς (59′ Τσέλιος), Σιλά (74′ Σερβιλάκης), Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Λεμονής, Ντίας, Μπουρσέλης (59′ Κατσούρι), Μάναλης (71′ Μάνος), Μανουσάκης, Μούλερ (46′ Ελευθεριάδης).

Η Ηλιούπολη επικράτησε με 1-0 του Διαγόρα και έφτασε τους 7 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Σηφάκη να αποκρούει το πέναλτι του Ράμος και η νίκη ήρθε με αυτογκόλ του Σταματούλα στις καθυστερήσεις.

Ηλιούπολη : Περιστερίδης, Μπαρμπόσα, Φουρλάνος, Ντέντλερ, Τοπάλ (73′ Ασίγκμπα), Γκοτσούλιας, Βασιλούδης (60′ Μπαρμπάρο), Ράμος (73′ Ράντοβιτς), Φρίμπονγκ (85′ Μάντιτς), Άντο (46′ Παντελίδης), Μπαστακός.

Διαγόρας : Σηφάκης, Αρίας, Μανωλάκης, Δημητρίου, Σταματούλας, Μασούρας, Μούντες (59′ Νικολής), Λούκιτς (59′ Πάρντο), Αντεσίνα, Λεσάι (90+1′ Φέκκας), Μανιάς.