Mαν. Γιουνάιτεντ-Γουλβς 1-0: Νίκη με buzzer-beater του Ράσφορντ!

Mαν. Γιουνάιτεντ-Γουλβς 1-0: Νίκη με buzzer-beater του Ράσφορντ!gdouskasΤρί, 12/29/2020 - 23:56

Για δεύτερη διαδοχική αγωνιστική η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φαινόταν πως δεν θα κατάφερνε να γευθεί τη χαρά της νίκης, αφού η Γουλβς αποδείχθηκε σκληρό καρύδι για τους «κόκκινους διαβόλους», με τον αγώνα στο «Ολντ Τράφορντ» να μην έχει σκορ μέχρι τις καθυστερήσεις.

Το σύνολο του Σάντο αμυνόταν άρτια, ψάχνοντας το γκολ στις αντεπιθέσεις, με τους δύο τερματοφύλακες να δρουν όποτε

παρουσιάστηκε ανάγκη, σε αναμέτρηση που θα ξεχαστεί γρήγορα, καθώς ελάχιστες ήταν οι αξιοσημείωτες στιγμές.

Τον τελευταίο λόγο είχε ο Μάρκους Ράσφορντ, αφού το γκολ του στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ήταν...μποναμάς για τους γηπεδούχους, οι οποίοι βρίσκονται στη δεύτερη θέση με 30 βαθμούς κι ετοιμάζονται την Πρωτοχρονιά να φιλοξενήσουν την Άστον Βίλα.

Η δε Γουλβς είναι 12η με 21 βαθμούς.

Mάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Γουάν-Μπισάκα, Μπαγί, Μαγκουάιρ, Τέλες (46’ Σο), Πογκμπά, Μάτιτς, Γκρίνγουντ (64’ Μαρσιάλ), Φερνάντες (90+5' ΜακΤόμινεϊ), Ράσφορντ, Καβάνι

Προπονητής: Όλε Γκούναρ Σόλσκερ

Γουλβς: Πατρίσιο, Κόουντι, Σαΐς, Κίλμαν, Χούφερ, Νέβες, Βίτινια (55’ Ποντένσε), Μοούτινιο, Αΐτ Νουρί, Τραορέ, Νέτο (68’ Σίλβα)

Προπονητής: Νούνο Εσπίριντο Σάντο

ΑΓΓΛΙΑ - Premier League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Manchester United - Ποδόσφαιρο Wolves - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Manchester United ΑΓΓΛΙΑ Με γκολ του Άγγλου επιθετικού στις καθυστερήσεις, το σύνολο του Σόλσκερ επιβλήθηκε της Γουλβς και βρίσκεται στη δεύτερη θέση! Article publish on Τρί, 12/29/2020 - 23:56 Article hide updated date On Article is longform Off