Ligue 1: Τα στιγμιότυπα της 22ης αγωνιστικής (hls)

Ligue 1: Τα στιγμιότυπα της 22ης αγωνιστικής (hls)antoniamath11Δευ, 02/01/2021 - 00:17

Λιόν-Μπορντό: 2-1

Στο 32ο λεπτό ο Εκαμπί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, η Μπορντό μείωσε στο 55' με τον Σάμουελ Καλού. Το σημαντικό τρίποντο έδωσε ο Ντιμπουά με εξαιρετικό σουτ και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Μονπελιέ-Λανς: 1-2

Τα τέρματα των Ντουκουρέ στο 7' και του Κακουτά

στο 67ο λεπτό οδήγησαν τους φιλοξενούμενους σε ένα σημαντικό διπλό. Το γκολ του Ουαχί στο 78' δεν ήταν αρκετό για την Μονπελιέ.

Μαρσέιγ-Ρεν: Αναβλήθηκε

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην αναβολή, λόγω των επεισοδιών που έκαναν οι Μασσαλοί οπαδοί στο προπονητικό κέντρο της ομάδας.

Νις-Σεντ Ετιέν: 0-1

"Χρυσό" γκολ για την "στεφανουά" με τον Σαρλ Αμπί, να απομακρύνει τους φιλοξενούμενους από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Λοριάν-Παρί Σεν Ζερμέν: 3-2

Τα γκολ των Αμπερζέλ (36'), Ουισά (80') και Μοφί (90+1), οδήγησαν στην τρίτη ήττα της Παρί Σεν Ζερμέν σε ένα μήνα. Τα τέρματα για τους Παριζιάνους πέτυχε ο Νεϊμάρ με δύο πέναλτι στο 45ο λεπτό και 58'.

Μπρεστ-Μετς: 2-4

Παιχνίδι με πολλά γκολ και ωραίο θέαμα στο γήπεδο της Μπρεστ, η οποία ηττήθηκε από την Μετς.

Ανζέ- Νιμ:3-1

Στο πρώτο ημίχρονο η Ανζέ ήταν μπροστά με δύο γκολ των Καπελέ (20') και Κουλιμπαλί (35'). Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 41' με πέναλτι. Το τελικό 3-1 έγραψε ο Ντιονί.

Στράσβουργκ-Ρεμς: 0-1

Ο Κουτέσα στο 80ο λεπτό έδωσε την λύτρωση στην Ρεμς και τους τρεις βαθμούς.

Λιλ-Ντιζόν: 1-0

Εκμεταλλεύτηκε την γκέλα της Παρί Σεν Ζερμέν η Λιλ, κερδίζοντας με 1-0 την Ντιζόν ανέβηκε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με το σημαντικό και μοναδικό γκολ του Γιατζιτζί στο 29ο λεπτό.

Ναντ-Μονακό: 1-2

Το πρώτο τέρμα για την Μονακό πέτυχε ο Μαριπάν στο 45ο λεπτό, στο δεύτερο ημίχρονο έκανε το 0-2 με τον Κέβιν Φόλαντ. Οι γηπεδούχοι μειώσαν στο 83' με τον Εμόντ.

Η βαθμολογία:

ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off Off ΓΑΛΛΙΑ Διαβάστε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Ligue 1 μετά την ολοκλήρωση της 22ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα.
Article publish on Δευ, 02/01/2021 - 00:17 Article hide updated date On Article is longform Off