Ναντ - Μονακό 1-2: Πριγκηπικό τρένο

Ναντ - Μονακό 1-2: Πριγκηπικό τρένο sdimolitΔευ, 02/01/2021 - 00:05

Η φορμαρισμένη Μονακό πέρασε εύκολα από το Μποζουάρ πετυχαίνοντας την 5η διαδοχική της νίκη. Η ομάδα του Νίκο Κόβατς στην 4η θέση της βαθμολογίας μείωσε τη διαφορά της από Παρί Σεν Ζερμεν, Λιόν και Λιλ.

Η Μονακό χτύπησε στο κατάλληλο σημείο καθώς στο 45ο λεπτό ο Μαριπάν μετά το γέμισμα του Σιντιμπέ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Νίκο Κόβατς σημειώνοντας το

4ο φετινό του γκολ στο Σαπιονά (0-1).. Νωρίτερα στη καλύτερη της φάση στο ημίχρονο, πριν από το γκολ, είχε δοκάρι με τη βολίδα του Ντιόπ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μονακό έπιασε από το λαιμό τη Ναντ, δημιούργησε ευκαιρίες και με τη συμπλήρωση μιας ώρας ανέβασε το δείκτη του σκορ (0-2) με τον πρώτο της σκόρερ Κέβιν Φόλαντ (11 γκολ). Στο 70ο λεπτό άγγιξε το 0-3 με το δοκάρι του Τσουαμενί, στο 73ο λεπτό ο Παλουά αντίκρισε κόκκινη κάρτα και άφησε τη Ναντ με παίκτη λιγότερο, όμως παρόλα αυτά, ο Βέλγος Εμόντ ήρθε από το πάγκο για να δώσει νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι μειώνοντας σε 1-2 στο 83ο λεπτό. Το τελικό 1-2 δεν άλλαξε παρά το γεγονός πως οι Μονεγάσκοι αγχώθηκαν στο φινάλε.

Ναντ (Ντομενέκ): Λαφόν, Καστελέτο, Τουρέ ( 34' Άπια), Παλουά, Κορσιά, Τουρέ (62' Μπλας), Γκιρότο, Λούζα (62' Σιριβέγια), Σίμον (87' Εντιλού), Κοκό (62' Εμόντ), Κολό Μουανί

Μονακό (Κόβατς): Λεκόμτ, Μπαντιασίλε, Μαριπάν, Σιντιμπέ, Ενρίκε, Τσουαμενί, Φοφανά (75' Φλορεντίνο), Ντιόπ (90' Τουρέ), Ντιατά (69' Γκολόβιν), Φόλαντ (80' Πελέγκρι), Μπεν Γεντέρ (69' Γιόβετιτς)

ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Nantes - Ποδόσφαιρο Monaco - Ποδόσφαιρο Off Off sdimolit Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ #ligue1 FC Nantes ΓΑΛΛΙΑ Nαντ - Μονακό: 1-2 (hls) Submitted by ageorgi on Δευ, 02/01/2021 - 00:26 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_NANTES-MONACO_31-1-21.mp4 ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΓΑΛΛΙΑ Τα στιγμιότυπα του Nαντ - Μονακό. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ FC Nantes Nantes - Ποδόσφαιρο Monaco - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η φορμαρισμένη Μονακό πέρασε από το Μποζουάρ πετυχαίνοντας την 5η διαδοχική της νίκη. Η Ναντ έπαιξε 20 λεπτά με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Παλουά. Article publish on Δευ, 02/01/2021 - 00:05 Article hide updated date On Article is longform Off