Basket League: Το Μαρούσι ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ με 80-75 στη 2η αγωνιστική

Το Μαρούσι υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ στο κλειστό του Αγίου Θωμά για τη δεύτερη αγωνιστική της Basket League χωρίς τον κόσμο του, εξαιτίας της τιμωρίας που κουβαλά από την περσινή περίοδο. Οι παίκτες των Βορείων Προαστίων έχασαν με σκορ 80-75, όμως έδειξαν διαθέτουν μαχητικό πνεύμα και μόνο εύκολος αντίπαλος δεν θα είναι στη φετινή περίοδο…

Το προβάδισμα άλλαξε πολλές φορές χέρια στον σημερινό αγώνα, αλλά στο τέλος έδειξε να… ξεμείνει από δυνάμεις, γεγονός που

εκμεταλλεύθηκε ο δικέφαλος του Βορρά.

Δεκάλεπτα:16-19, 40-39, 59-55, 75-80

ΜΑΡΟΥΣΙ (Σκαραφίγκας): Χιλ 5 (2/2 δίποντα, 0/3 τρίποντα), Πένο 13 (1/1 δίποντο, 3/9 τρίποντα, 2/2 βολές, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα), Στασινός, Τζούστον 10 (3/6 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 1/3 βολές, 5 ριμπάουντ), Ραντούλιτσα 13 (5/9 δίποντα, 3/5 βολές, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Μπρίσκο 15 (4/6 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 4/5 βολές), Μπόγρης, Νικολαΐδης, Ιορδάνου, Γιαννόπουλος 19 (5/9 δίποντα, 3/7 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα).

The post Basket League: Το Μαρούσι ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ με 80-75 στη 2η αγωνιστική appeared first on Ενυπόγραφα.