"Λευκή" ισοπαλία στο ντέρμπι των Νέων Άρης-ΠΑΟΚ

Ισόπαλες χωρίς γκολ (0-0) αναδείχθηκαν οι ομάδες Νέων του Άρη και του ΠΑΟΚ, στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για το πρωτάθλημα Κ19 της Super League.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι και τελικά μοιράστηκαν από έναν βαθμό στο παιχνίδι, με την "λευκή" ισοπαλία να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Οι

"ασπρόμαυροι" του Πάμπλο Γκαρσία είχαν δοκάρι μόλις στο 6’ λεπτό της αναμέτρησης και στην ευκαιρία που σημείωσε ο Μπαλογιάννης. Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε τον Άρη να μπαίνει καλύτερα στην αναμέτρηση και να έχει δοκάρι στο 53’ με σουτ του Τσαγκαλίδη. Ωστόσο, το 0-0 παρέμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης στην αναμέτρηση.

Συνθέσεις:

Η σύνθεση του Άρη: Μπαταλάμας, Μουρατίδης, Μπαγκαλιάνης, Καλλίδης, Τράκας, Μπόρτσε, Τσαγαλίδης, Ψωματάκης, Βαβλιάκης, Χατζηπιρπιρίδης, Κοντούλης.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Παπαδόπουλος, Λύρατζης, Τσαούσης, Μιχαηλίδης, Γιαξής, Τσιγγάρας, Χατζηστραβός, Μπαλογιάννης, Δούμτσης, Τζοβάρας, Πανίδης