Ισόπαλος ο Ηρακλής με τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Καυτανζόγλειο

Ισόπαλος με σκορ 1-1 αναδείχθηκε ο Ηρακλής με τον Απόλλωνα Σμύρνης σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Καυτανζόγλειο.

Ο Κλέιτον άνοιξε το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό του αγώνα για τον "Γηραιό", με τον Μάντζιο να ισοφαρίζει στο 62΄ για τους φιλοξενούμενους.

Οι δύο ομάδες είχαν ουσιαστικά από ένα ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο πρώτο μέρος και να πέφτει η απόδοσή τους στο δεύτερο 45λεπτο όταν και έκαναν αρκετές αλλαγές.

Πάντως, ο Αλέκος Βοσνιάδης είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα από την σημερινή φιλική αναμέτρηση, με τον Ηρακλή να δείχνει ότι βρίσκεται σε καλό βαθμό ετοιμότητας ενόψει της έναρξης της Football League.

Οι συνθέσεις:

Ηρακλής (Βοσνιάδης): Αμπάρης, Χιντζίδης, Κουτρουμανος (33’ Γιαννίτσης), Κούσας, Ζιαμπάρης, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Πασάς, Ντούνης, Χασομέρης, Κλέιτον

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γρηγοριάδης, Χιντζίδης (72’ Κωστούλας), Γιαννίτσης, Κούσας (72’ Καζναφέρης), Κουκόλης, Καλτσάς, Παναγιωτούδης (72’ Κανακούδης), Πτηνόπουλος, Γεωργίου, Ρόβας, Μένδρινος

Απόλλων Σμύρνης (Ματζουράκης): Βάσιτς, Λούκιτς, Τζανετόπουλος, Γκονζάλεζ, Γκίνο, Ζοάο Πέδρο, Ντεφεντερίκο, Ακόστα, Σικαμπάλα, Μπόρις, Ρόσις

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Αστράς, Κύργιας, Βαφέας, Κοντοές, Ματίας, Τριάδης, Κονέ, Μπετινέλι, Μάντζιος, Ντ' ουρσό, Στάθης