Ημίχρονο: Σπαρτάκ Μόσχας-ΠΑΟΚ 0-0 (Με 10 παίκτες η Σπαρτάκ)

Ισόπαλο χωρίς γκολ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα ρεβάνς ανάμεσα σε Σπαρτάκ και ΠΑΟΚ στη Μόσχα για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League.

Το θετικό για τον Δικέφαλο του Βορρά είναι πως η ρωσική ομάδα έμεινε με δέκα παίκτες από το 33ο λεπτό εξαιτίας αποβολής του Λουίζ Αντριάνο με απευθείας κόκκινη κάρτα για αγκωνιά

στον Κρέσπο εκτός φάσης.

Το πρώτο 45λεπτο της αναμέτρησης ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να έχουν από μία-δύο καλές φάσεις. Σπουδαιότερη ευκαιρία για την Σπαρτάκ στο 26΄, όταν η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι μετά από κεφαλιά του Κάνιας σε προσπάθεια για να απομακρύνει από εκτέλεση φάουλ. Ο ΠΑΟΚ είχε την μεγαλύτερη ευκαιρία του στο 37΄, όταν ο Πρίγιοβιτς πήρε ολομόναχος την κεφαλιά από πολύ κοντά, όμως έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Οι "ασπρόμαυροι" προκρίνονται με την "λευκή" ισοπαλία (0-0), ενώ στο δεύτερο μέρος η Σπαρτάκ θα συνεχίσει με παίκτη λιγότερο.