ΠΑΟΚ: Απογοήτευση αλλά και πίστη για το comeback

Στο ΟΑΚΑ, ο ΠΑΟΚ ήταν για ένα ημίχρονο ανταγωνιστικός κόντρα στον Παναθηναϊκό, όμως στην επανάληψη δεν κατάφερε να ακολουθήσει τον ρυθμό των γηπεδούχων, γνωρίζοντας εν τέλει την ήττα με 89-74.

Μετά και το χθεσινό αποτέλεσμα, η ομάδα του Παπαθεοδώρου συμπλήρωσε τέσσερις αγωνιστικές δίχως νίκη τόσο στις εγχώριες, όσο και στις διεθνείς διοργανώσεις της, ενισχύοντας το ''βαρύ κλίμα'' που υπάρχει στις τάξεις του συλλόγου, αν και τα δεδομένα φάνταζαν

εντελώς διαφορετικά κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας.

Πάντως, αξίζει να σημειωθεί ότι ο ΠΑΟΚ στάθηκε άτυχος το περασμένο διάστημα, καθώς είδε δύο σημαίνοντα στελέχη του ρόστερ του, τους Χαραλαμπόπουλο και Κόνιαρη να τίθενται εκτός λόγω τραυματισμών, ενώ μικροπροβλήματα αντιμετώπισαν επίσης και οι Ντίλαρντ, Ζάρας και Μαργαρίτης.

Πλέον, στην ομάδα προσανατολίζονται στις επικείμενες αναμετρήσεις με Γκαζιαντέπ (18/10) και Κύμη (21/10) στην έδρα τους. Ματς τα οποία μπορούν να αποτελέσουν την τέλεια ευκαιρία για το πολυπόθητο ''σάλπισμα'' αντεπίθεσης.