Οι Λύκοι «τρόμαξαν» το Βόρειο Λονδίνο

Απίστευτα πράγματα συμβαίνουν αυτά τα Χριστούγεννα στην Πρέμιερ Λιγκ. Μετά τη Λέστερ και την Κρίσταλ Πάλας εμφανίστηκαν εμφανίστηκαν και Λύκοι στο Β. Λονδίνο! Η Γουλβς νίκησε 3-1 την Τότεναμ και έριξε ακόμα μία «βόμβα» στο φετινό εορταστικό σιρκουί του αγγλικού ποδοσφαίρου.

Με αυτό το διπλό, η ομάδα του Σάντο Εσπιρίτο μπορεί να κάνει και όνειρα ακόμα και για έξοδο στο Γιουρόπα Λιγκ. Η Τότεναμ προηγήθηκε στο 22ο

λεπτό με καταπληκτικό γκολ του Χάρι Κέιν. Ωστόσο η κατάσταση άλλαξε στο β" μέρος. Οι Λύκοι επιτέθηκαν στο τελευταίο 20λεπτο. Ο Μπολί ισοφάρισε στο 72′ και στο 83′ ο Ραούλ Χιμένεθ σκόραρε για το 2-1. Η Τότεναμ προσπάθησε για την ισοφάριση, όμως στην κόντρα ο Κόστα στο 87′ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.