Το «τρένο» Μπάγερν, διέσυρε τη Βέρντερ Βρέμης με 0 – 7 (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένα υπερβολικά άνετο απόγευμα είχε η Μπάγερν Μονάχου, στο Βέζερστάντιον, κόντρα στην Βέρντερ Βρέμης, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Η απουσία του Άριεν Ρόμπεν, λόγω τραυματισμού, δεν επηρέασε καθόλου, την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, που πήρε το προβάδισμα στο 21ο λεπτό, με τον Φράνκ Ριμπερί. Έξι λεπτά αργότερα (27’) ο Φαν Μπούιτεν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ λίγο πριν το ημίχρονο (38’) ο Γάλλος

μεσοεπιθετικός «καθάρισε» την υπόθεση νίκη για τους Βαυαρούς.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και στο 60’ ο Μάντζουκιτς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, ενώ στο 69ο λεπτό ο Μίλερ έκανε πέντε τα τέρματα της ομάδας τους. Ο εφιάλτης της Βέρντερ δεν ολοκληρώθηκε ούτε στο 82′, όταν ο Ριμπερί πέτυχε χατ-τρικ, αφού το τελικό 7-0 στη Βρέμη διαμόρφωσε ο Γκέτσε στο 90′.

The post Το «τρένο» Μπάγερν, διέσυρε τη Βέρντερ Βρέμης με 0 – 7 (ΒΙΝΤΕΟ) appeared first on Paraskhnio.gr.