Βρίσκει το δρόμο του ο ΠΑΟΚ

Χρήσιμα συμπεράσματα σε ό,τι έχει να κάνει με τον καταρτισμό της ενδεκάδας ενόψει των ευρωπαϊκών αγώνων έβγαλε ο Χουμπ Στέφενς, ο οποίος άφησε για 90 λεπτά οκτώ από τους έντεκα παίκτες του στο φιλικό με τον ΑΠΟΕΛ.

Ο Δικέφαλος του Βορρά νίκησε 1-0 με το θαυμάσιο γκολ του Δημήτρη Σαλπιγγίδη στο 16ο λεπτό και άφησε για ακόμη μία φορά υποσχέσεις ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ: Χακόμπο, Λίνο (80′ Σπυρόπουλος), Βίτορ, Κατσουράνης, Κίτσιου, Τζιόλης, Λόρενς, Γεωργιάδης (46′ Ολίσε), Λούκας (75′ Κάτσε), Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Ολιβέιρα, Αμορίμ, Μάριο Σέρχιο, Κλουκόφσκι (60′ Κρίστιαν), Μοράις (70′ Βινίσιους), Μπενασούρ ( 70′ Ηλία), Τιάγκο Γκόμεζ ( 70′ Χαραλαμπίδης), Μαντούκα (70′ Χαραλαμπίδης), Αλεξάντρου (70′ Αλωνεύτης), Σωτηρίου (46′ Σέρινταν)