Πρεμιέρα με νίκη για τον Απόλλωνα

ΠΡΟΛΟΓΟΣ: Με σκόρερ τον Κόρμπο και τον Πετρόπουλο ο εξαιρετικός Απόλλων Σμύρνης επέστρεψε με νίκη (2-1 τον Αρη) στη μεγάλη κατηγορία.

Μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα Σμύρνης στην επιστροφή του στη Super League μετά από 13 χρόνια. Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» νίκησε εύκολα με 2-1 τον κακό Αρη και μπήκε με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα.

Ο Απόλλων προηγήθηκε με τον Κόρμπο στο 13ο λεπτό και ο Πετρόπουλος στο 63′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-1. Το μόνο που κατάφερε ο Αρης

ήταν να μειώσει με τον Αγγελούδη στο 68ο λεπτό. Παρά την πίεσή του στα τελευταία λεπτά δεν απέφυγε την ήττα στην Ριζούπολη.

Οι συνθέσεις:

Απόλλων Σμύρνης (Βοσνιάδης): Tζόρβας, Χατζηζήσης, Παντελιάδης, Δεληζήσης, Βέρτζος, Αλβάρες, Καμαρά, Μίνγκας (56′ Τσιλιγκίρης), Γκουέλα (81′ Τσοκάνης), Κόρμπος, Πετρόπουλος (92′ Τσεμπερίδης).

Άρης (Χατζηνικολάου): Διούδης, Ηρακλής, Τσουμάνης, Κύργιας, Πουλίδο, Γ. Παπαδόπουλος, Τριανταφυλλάκος (68′ Σουνάς), Ιμπε (46′ Αγγελούδης), Ουντότζι, Τάτος, Μανιάς (64′ Σταυρόπουλος).