Χορταστική ισοπαλία στη Λειβαδιά

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο κατά το οποίο οι ομάδες περιορίστηκαν σε αναγωνιστικό παιχνίδι, ο αγώνας πήρε φωτιά στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Γεωργίου άνοιξε το σκορ για τον Λεβαδειακό στο 56′ αλλά μέσα σ’ ένα τετράλεπτο ο Πανθρακικός έφερε τα πάνω-κάτω.

Ο νεοαποκτηθείς φορ Ιγκόρ ισοφάρισε στο 58′ ενώ στο 60 ο επίσης νεοαποκτηθείς Κάσες έγραψε το 1-2! Στο 73′ τα αριθμητικά δεδομένα του αγώνα αλλοιώθηκαν με την αποβολή του Ντιόγκο και στο 84′ ο πολύπειρος Μάντζιος βρήκε την ευκαιρία να ισοφαρίσει για τον Λεβαδειακό.

Οι συνθέσεις

Λεβαδειακός: Πρζιρόφσκι, Ιωαννίδης (79′ Νικολακάκης), Γεωργίου, Μανόλο, Μουλόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μαχαίρας, Κάντζι, Μάρτινς (59′ Μάντζιος), Ορτέγκα (66′ Κονέ), Βασιλείου.

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος, Ντιόγκο, Σαρακατσάνος, Μακρυδημήτρης, Παπαγεωργίου, Λαδάκης, Εμπό, Ρομέου (57′ Τζάνης), Κάσες, Μπαϊκαρά (78′ Χρήστου), Ιγκόρ.