Γκολ και θέαμα στην Τρίπολη

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε τρεις φορές μέσα στην Τρίπολη αλλά ο Αστέρας είχε ισάριθμες απαντήσεις, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 3-3 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Στο 11ο λεπτό ο Τσουκαλάς άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΣ από το σημείο του πέναλτι και δύο λεπτά αργότερα με τον ίδιο τρόπο ήρθε η απάντηση από τον Αστέρα με το γκολ του Ουσέρο. Ο ΠΑΣ πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Τσάβες στο 28ο λεπτό και οι γηπεδούχοι

απάντησαν ξανά με ωραία κεφαλιά του Ντε Μπλάσις στο 32ο λεπτό.

Για τρίτη φορά (όχι όμως και φαρμακερή) οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Βίλα στο 57ο λεπτό, με τον Καράσκο στο 87′ να λυτρώνει την αρκαδική ομάδα διαμορφώνοντας το τελικό και… αγγλικό 3-3.

Οι συνθέσεις:

Αστέρας Τρίπολης: Γεωργακόπουλος, Τσαμπούρης (74′ Μπακασέτας), Ζαραδούκας, Λισγάρας, Γκόιαν, Ουσέρο, Ζησόπουλος (66′ Καράσκο), Κάφα, Ντε Μπλάσις, Γκρατσίνι (54′ Ναβάρο), Μπαράλες

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Ντάσιος, Λίλα, Μπέριος, Κολοβέτσιος, Μιχαήλ, Βίλα, Τσουκαλάς, Ίλιτς, Τσάβες (71′ Κρητικός), Κοροβέσης (58′ Κεϊτά)