Χορταστική ισοπαλία στο Γεντί Κουλέ

21:52 1/2/2014 - Πηγή: Matrix24

Το εύστοχο πέναλτι του Ζε Εντουάρντο πέντε λεπτά πριν από το φινάλε έγραψε την ιστορία της χορταστικής αναμέτρησης στο «καυτό» Γεντί Κουλέ, με τον ΟΦΗ και τον Παναθηναϊκό να μοιράζονται από ένα βαθμό (1-1).

Ο Κλωναρίδης είχε βάλει μπροστά τους φιλοξενούμενους με γκολ στο 39ο λεπτό, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Ο ΟΦΗ ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του, πίεσε και έχασε ευκαιρίες λυτρώθηκε στο φινάλε από την άσπρη βούλα.

Οι συνθέσεις:

ΟΦΗ (Σα Πίντο): Φερνάντεζ, Μιλιάζες, Ζορό, Τριποτσέρης (83′ Στάθης), Μπούρμπος, Μακρής, Κάλαϊτζιτς, Κουτσιανικούλης (74′ Μπανούσης), Ζε Εντουάρντο, Περογαμβράκης, Παπάζογλου

Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Σίλντενφελντ, Ρισβάνης, Νάνο, Λαγός, Κουτρουμπής, Αμπέντ (62′ Μέντες), Καρέλης (62′ Μπαϊράμι), Κλωναρίδης (89 Χουχούμης), Μπέργκ.