Η στιγμή της μεγαλύτερης ανατροπής στην ιστορία του Champions League | Video

09:26 9/3/2017 - Πηγή: iPop

Τη μεγαλύτερη ανατροπή στην ιστορία όχι μόνο του Champions League, αλλά ίσως και στην ιστορία του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου, κατάφερε το βράδυ της Τετάρτης η Barcelona, η οποία νίκησε με 6-1 την Paris Saint- Germain στο Καμπ Νου και προκρίθηκε στους «8» της διοργάνωσης.

Η Barcelona είχε χάσει στο προηγούμενο

ματς στην έδρα της PSG με 4-1. Κι ενώ στο 88ο λεπτό το σκορ ήταν 3-1, η Barcelona κατάφερε να βάλει τρία γκολ και να προκριθεί!

Στο 88ο λεπτό έγινε το 4-1, στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων το 5-1 και λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα διαμορφώθηκε το τελικό 6-1!

Αυτό είναι το γκολ στο 95ο λεπτό απ’ τον Serg​i Robert​o, ο οποίος έγραψε τη δική του ιστορία στο Champions League:

Serg​i Robert​o with a 95th minute goal to send Barca through to the quarter finals, making it 6-1 on the night and 6-5 on aggregate. Unreal pic.twitter.com/5XsXFgOzKZ