Η ΑΕΚ πήρε το εισιτήριο για τον τελικό Κυπέλλου!

21:19 26/4/2017 - Πηγή: iPop

Το εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε η ΑΕΚ, παρά το γεγονός ότι ηττήθηκε απ’ τον Ολυμπιακό με 0-1.

Θυμίζουμε ότι στο πρώτο ματς, η ΑΕΚ είχε καταφέρει να επικρατήσει μέσα στο Καραϊσκάκη με 2-1. Τα πρώτα 82 λεπτά και με βάση την εξέλιξη του αγώνα, η πρόκριση της ΑΕΚ θεωρούνταν δεδομένη, ωστόσο, το ματς απέκτησε μεγάλο ενδιαφέρον μετά το γκολ του Ρομαό.

Οι παίκτες του Ολυμπιακού έδωσαν μάχη τα τελευταία 8 λεπτά για να σημειώσουν δεύτερο γκολ και να προκριθούν στον τελικό, ωστόσο, τελικά δεν τα κατάφεραν και η ΑΕΚ θα έχει την ευκαιρία να υπερασπιστεί τον τίτλο της.

Η ΑΕΚ θα μάθεi τον αντίπαλό της για τον τελικό της 6ης Μαΐου αύριο, Πέμπτη, το βράδυ, μετά το ματς ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και στον Παναθηναϊκό.

The post Η ΑΕΚ πήρε το εισιτήριο για τον τελικό Κυπέλλου! appeared first on iPop.