Πρώτη νίκη για Μπελγκράνο

Ένα δυνατό σουτ του Λούκας Παρόντι στο 67ο λεπτό διαμόρφωσε... ατομικά το 1-0 της Μπελγκράνο επί της Σάντα Φε στην τρίτη αγωνιστική του αργεντίνικου πρωταθλήματος.Με μία ισοπαλία και μία ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις τις στην Clausura η Μπελγκράνο ντε Κόρντομπα, αλλά ο προαναφερόμενος 21χρονος αμυντικός χαφ φρόντισε να προσθέσει μία νίκη στην συγκομιδή της ομάδας του. Συγκεκριμένα, στο 66ο λεπτό του αγώνα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με το αριστερό του πόδι με σουτ έξω από την περιοχή.Έτσι οι γηπεδούχοι
συμπλήρωσαν τέσσερις βαθμούς και η Ουνιόν έμεινε στον έναν. Όπως στα δύο πρώτα της ματς, έτσι και στο τρίτο η ομάδα της Σάντα Φε δεν πέτυχε κάποιο γκολ, αν και δημιουργεί ευκαιρίες μπροστά στην αντίπαλη εστία.Μπελγκράνο ντε Κόρντομπα: Ολάβε, Τούρους, Λέμπο, Λόλο, Κουϊρόγκα, Γκονζάλεζ, Χιμένεθ (73' Πιτινάρι), Φαρέ, Παρόντι (87' Γκράνα), Περέιρα, Σιλβέρα (68' Πέρεζ).Ουνιόν ντε Σάντα Φε: Μπολόνια, Κάρντενας, Κορέα, Αβεντάνιο, Εραμούσπε (80' Νούνιεζ), Ντόνετ, Μίγκεζ, Βελάσκεζ, Φερνάντεζ (71' Περέιρα), Μπαράλες, Γιάρα (62' Μαγκνίν).