Σούπερ ΑΕΚ με χατ τρικ του Βράνιες διέλυσε την Ξάνθη με 4-0

20:31 18/2/2018 - Πηγή: Aixmi

Με χατ-τρικ του (σέντερ μπακ!) Βράνιες στο πρώτο ημίχρονο «σκόρπισε» με 4-0 την Ξάνθη και θα πάει με καλή ψυχολογία στο Κίεβο για να παίξει τη ρεβάνς με τη Ντυνάμο.

Μόλις στο 5ο λεπτό σκόραρε ο Βράνιες (βρισκόταν σε οριακή θέση οφσάιντ), αλλά είχεν προηγηθεί δυο φάσεις πέναλτι, τις οποίες αρνήθηκε να σφυρίξει ο διαιτητής Διαμαντόπουλος.Ο Βόσνιος στόπερ έκανε το 2-0 στο 19′ με κεφαλιά και στο 33′ το 3-0. Και τα δυο από σέντρες του Μπακασέτα, ο οποίος σκόραρε
στο 44ο λεπτό γράφοντας το 4-0 μέσα σε αποθέωση από τουςΣούπ φίλους του δικέφαλου.

Το δεύτερο ήταν απλώς τυπική διαδικασία. Οι παίκτες της ΑΕΚ έριξαν τον ρυθμό, αλλά είχαν ευκαιρίες τις οποίες δεν αξιοποίησαν. Η Ξάνθη εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων και δύσκολα μπορεί κάποιος να ξεχωρίσει κάποιον από τους ποδοσφαιριστές της.

The post Σούπερ ΑΕΚ με χατ τρικ του Βράνιες διέλυσε την Ξάνθη με 4-0 appeared first on Aixmi.gr - Ειδήσεις από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο - Έκτακτη επικαιρότητα.