Η Λέστερ άλωσε το Στάμφορντ Μπριτζ με γκολ τού Βάρντι

19:16 22/12/2018 - Πηγή: Aixmi

H Tσέλσι γνώρισε την πρώτη εντός έδρας ήττα στη φετινή σεζόν από τη Λέστερ. Ο Τζέιμι Βάρντι (στο 51′) ήταν ο δήμιός της στο Στάμφορντ Μπριτζ, όπου μέχρι τώρα μετρούσε έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες τού Μαουρίτσιο Σάρι είχαν τρεις καλές στιγμές, χωρίς όμως να μπορέσουν να σκοράρουν και να καταφέρουν, έτσι, να μειώσουν τη διαφορά των 11 βαθμών από τη Μάντσεστερ Σίτι.

Στο 20 λεπτό ο Λουίζ έκανε έξοχη μπαλιά πίσω από το κέντρο, ο Γουίλιαν βγήκε στην πλάτη της άμυνας, αλλά στο…τσακ δεν πρόλαβε τη μπάλα,

που κατέληξε άουτ.

Στο 18’ ο Πέδρο έπιασε κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, έπειτα από κόρνερ, αλλά ο Λουίζ στο δεύτερο δεν πρόλαβε τη μπάλα, μπαίνοντας ο ίδιος στα δίχτυα. Στο 33’, όταν ο Αζάρ μπήκε από δεξιά στην περιοχή και με «κεραυνό» τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Σμάιχελ.

Όλα άλλαξαν στο 51ο λεπτό, όταν ο Βάρντι «έγραψε» το 0-1 με ωραίο πλασέ μετά την κάθετη πάσα του Μάντισον.

The post Η Λέστερ άλωσε το Στάμφορντ Μπριτζ με γκολ τού Βάρντι appeared first on Aixmi.gr - Ειδήσεις από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο - Έκτακτη επικαιρότητα.