Με σούπερ Ομπαμεγιάνγκ η Άρσεναλ 3-1 τη Μπέρνλι…

16:45 22/12/2018 - Πηγή: Aixmi

Με δυο γκολ του Ομπαμεγιάνγκ και ένα του Αϊβόμπι η Άρσεναλ νίκησε στο Emirates με 3-1 τη Μπέρνλι και έφτασε (προσωρινά, τουλάχιστον) την Τσέλσι στην τέταρτη θέση.

Στο 14′ ήρθε το 1-0. Ο Οζίλ με εξαιρετική πάσα έδωσε στον Κολάσινατς, στην πλάτη της άμυνας της Μπέρνλι, εκείνος έκοψε τη μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Ομπαμεγιάνγκ σκόραρε. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα τού πρώτου ημιχρόνου.

Στο ξεκίνημα τού δεύτερου μέρους, μόλις στο 48′ ο Λακαζέτ τροφοδότησε τον Ομπεμγιάνγκ και εκείνος με πολύ δυνατό σουτ έκανε το 2-0. Στο 63′ ο Μπαρνς με πλασέ μέσα από την περιοχή μείωσε σε 2-1.

Οι «Κανονιέρηδες» στις καθυστερήσεις έκαναν το τελικό 3-1 με κοντινό πλασέ του Αϊβόμπι.

The post Με σούπερ Ομπαμεγιάνγκ η Άρσεναλ 3-1 τη Μπέρνλι… appeared first on Aixmi.gr - Ειδήσεις από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο - Έκτακτη επικαιρότητα.