Σώθηκαν στο τέλος Ουντινέζε, Τζένοα

Ουντινέσε και Τζένοα χρειάστηκαν την παράταση για να προκριθούν στα προημιτελικά του Ιταλικού κυπέλλου ενώ έχαναν για μεγάλο χρονικό διάστημα και ισοφάρισαν στα τελευταία λεπτά.Για αρκετό χρονικό διάστημα η Ουντινέζε και η Τζένοα σπαταλούσαν ευκαιρίες κόντρα στην Λέτσε και την Βιτσέντζα αντίστοιχα. Μάλιστα βρέθηκαν και οι δυο να χάνουν αν και αγωνίζονταν στην έδρα τους.Όμως στα τελευταία λεπτά των αγώνων έστειλαν του αγώνες τους στην παράταση και εκεί κατάφεραν να αποκλείσουν τους αντιπάλους τους.Η Ουντινέζε ισοφάρισε το γκολ του Σεβαντόν
στο 78’ με γκολ του Κοράντι και κατάφερε με ακόμη ένα γκολ στο τελευταίο λεπτό της παράτασης να πάρει την πρόκριση.Η Τζένοα από την άλλη ισοφάρισε στο 87 με πέναλτι που εκτέλεσε ο Τόνι, και με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης πήρε την πρόκριση με 3-1.Αναλυτικά τα αποτελέσματα:Ουντινέζε – Λέτσε 2-1(78’ Κοράντι, 119’ Φλόρο Φλόρες – 17’ Σεβαντόν)Τζένοα – Βιτσέντσα 3-1(87’, 91’ Τόνι΄, 97’ Ντέστρο – 63’ Σαλίφου)