"Πυρ και μανία" στη Γαλατινή

Έξω φρενών είναι στη Γαλατινή για την ήττα αλλά και την ατμόσφαιρα που καταγγέλλουν ότι συνάντησαν στη Λεπτοκαρυά.Το παιχνίδι ήταν δραματικό, νευρικό και σκληρό, τελικά ο Όλυμπος επικράτησε με 2-1 και «έπιασε» τη Γαλατινή στη βαθμολογία του γ΄ ομίλου. Οι άνθρωποι της Γαλατινής καταγγέλλουν ότι προπηλακίστηκαν οι παράγοντες Γιάννης Μαντζιάρης, Γιάννης Πάτρας, επίσης ότι παράγοντες της Λεπτοκαρυάς επιτέθηκαν στον προπονητή, Μιχάλη Σαμαρά, ενώ δε γλίτωσαν και οι παίκτες με τη λήξη της αναμέτρησης.
Παράλληλα, πολλά παράπονα υπάρχουν για τη διαιτησία του Τεβεκέλη από Θεσσαλονίκη, υποστηρίζοντας ότι στο πρώτο γκολ της Λεπτοκαρυάς υπήρχε καθαρό οφσάιντ και στο δεύτερο που ήρθε στο 93΄, έγινε διπλό επιθετικό φάουλ σε αμυντικό και τερματοφύλακα! Χαρακτηριστικές είναι οι δηλώσεις του προπονητή, Μιχάλη Σαμαρά, αμέσως με τη λήξη της αναμέτρησης: «Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα μου για τη δύναμη και το πάθος που έδειξαν στον αγωνιστικό χώρο. Πιστεύω ότι δικαιούμασταν τη νίκη, ωστόσο μας ανάγκασαν να χάσουμε η διαιτησία και η συμπεριφορά των γηπεδούχων. Είναι πρωτοφανή αυτά που συνέβησαν, το ποδόσφαιρο γύρισε 30 χρόνια πίσω, η φιλοξενία ήταν απαράδεκτη».