Μόνο η Παρί!

Η Παρί επιβλήθηκε εκτός έδρας της Αρλ με 2-1 και ήταν η μοναδική από τους πρωτοπόρους που πήρε τη νίκη. Ήττες για Λιόν (2-1 από Βαλενσιέν) και Ρεν (5-1 από Σοσό).Έκανε τα εύκολα δύσκολα η Παρί

Η Παρί από το ξεκίνημα του αγώνα πίεσε για το γκολ και κατάφερε να το πετύχει αρκετά νωρίς με το πολύ ωραίο γκολ του Ερντίνγκ στο 18', ενώ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου οι Παριζιάνοι έχασαν
πολλές ευκαιρίες να διπλασιάσουν τα τέρματά τους. Το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, βρήκε τον Τούρκο επιθετικό να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και να εδραιώνει το προβάδισμα της Παρί στο 49'.

Εκεί που όλα έδειχναν να τελειώνουν, όμως, το εκπληκτικό τέρμα του Ενταγιέ στο 58' έβαλε την Αρλ και πάλι στο παιχνίδι, ανοίγοντας το παιχνίδι. Μέχρι το τέλος αμφότερες οι ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους να πετύχουν κάποιο τέρμα, όμως οι πρωτευουσιάνοι ήταν εκείνοι που πήραν τη νίκη και έμειναν ζωντανοί στο κυνήγι της Λιλ.