«Λιοντάρια» με τα… όλα τους! (video)

Ο Πανσερραϊκός απέδειξε μες στο γήπεδο πως ήθελε πιο πολύ τη νίκη από την ΑΕΛ και μπόρεσε τελικά να την κατακτήσει με σκορ 1-0 σε παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας με γκολ του Ντάλε. Με 10 παίκτες έπαιζε από το 24ο λεπτό η Λάρισα λόγω αποβολής του Ιγκλέσιας.Αποβολή Ιγκλέσιας και δοκάρι ΑΕΛ!Ο Πανσερραϊκός μπήκε αρκετά καλά στον αγώνα και δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες για γκολ στο Α’ μέρος. Η ΑΕΛ μέχρι το 24ο λεπτό, οπότε και αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Ιγκλέσιας για χτύπημα εκτός φάσης στον Παπάζογλου υστερούσε αρκετά.Αφότου έμεινε με 10 παίκτες η Λάρισα προσπάθησε να γίνει πιο επιθετική! Βγήκε μπροστά, πίεσε και μάλιστα είχε την πιο κλασική ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου. Αυτή έγινε στο 32' όταν μετά α