Ήττα σοκ για Σάο Πάουλο

02:31 7/2/2011 - Πηγή: Gazzetta
Την τρίτη της ήττα στο περιφερειακό πρωτάθλημα Παουλίστα έκανε η Σάο Πάουλο κόντρα στην Μποταφόγκο Σάο Πάουλο, που βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις του πρωταθλήματος και πέτυχε την πρώτη της νίκη.Έδαφος έχασε η Σάο Πάουλο του Ριβάλντο στην προσπάθεια που κάνει να κατακτήσει το περιφερειακό πρωτάθλημα Παουλίστα.Η Σάο Πάουλο ηττήθηκε με 2-1 από την Μποταφόγκο Σάο Πάουλο που δεν είχε γευτεί τη χαρά της νίκης μέχρι σήμερα.Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Μποταφόγκο κατάφερε να πραγματοποιήσει την έκπληξη της αγωνιστικής, με την Σάο Πάουλο να μειώνει απλά σε 2-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα.Συνοπτικά τα σημερινά αποτελέσματα:Μποταφόγκο Σ.Π. – Σάο Πάουλο 2-1(41’ Ανσέλμο, 73’ Αντρεϊζίνιο – 90’ Παραΐμπα)Μπραγκαντίνο – Μιρασόλ 1-2(44’ Σορίσο - 37’ Έσλεϊ, 90’ Σούσα)Σάο Καετάνο – Παουλίστα 2-1(37’, 45’ Βαντίνιο – 47’ Ντίας)