Στην Ρεάλ Σοσιεδάδ ξέσπασε η Ρεάλ Μαδρίτης, που επιβλήθηκε με 4-1

22:01 6/2/2011 - Πηγή: Sport.gr
Στην Ρεάλ Σοσιεδάδ ξέσπασε για τις τελευταίες άσχημες εμφανίσεις στο πρωτάθλημα η Ρεάλ Μαδρίτης. Η βασίλισσα επιβλήθηκε με 4-1 στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου και μείωσε και πάλι στους 7 βαθμούς την διαφορά της από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα. Πρόσωπο του αγώνα ο Κριστιάνο Ρονάλντο που γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο τα γενέθλιά του (05/02) πετυχαίνοντας δύο από τα τέσσερα γκολ των μαδριλένων. Με τον Αντεμπαγιόρ στην θέση του Μπενζεμά αποφάσισε να παρατάξει το σχήμα του ο Ζοσέ Μουρίνιο,
με τους μαδριλένους να παρουσιάζονται καλύτεροι στα επιθετικά τους καθήκοντα. Στο 7ο λεπτό ο Αρμπελόα γέμισε για τον Κακά, με τον βραζιλιάνο να κάνει το 1-0.Στην συνέχεια την σκυτάλη πήρε ο Κριστιάνο Ρονάλντο, που με δύο προσωπικά τέρματα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0. Στο 20` ο πορτογάλος συνδυάστηκε ωραία με τον Κακά, έγινε τελικός αποδέκτης και πλάσαρε τον Μπράβο διπλασιάζοντας τα τέρματα της Ρεάλ.Το τρίτο γκολ ήρθε στο 42ο λεπτό, όταν ο Οζίλ εκτέλεσε κόρνερ και ο Ρονάλντο με κεφαλιά έστειλε την μπάλα