Φιλική… εκδίκηση για Ηρακλή

Άμεση ήταν η αντίδραση του Ηρακλή στην χθεσινή φιλική ήττα από την ΕΑΠ. Οι Θεσσαλονικείς πήραν την… εκδίκησή τους επικρατώντας σήμερα με 3-0. Από αύριο Δευτέρα η διάθεση των διαρκείας στους Πατρινούς.Οι κόντρες τους φέτος αναμένεται να προκαλέσουν το ενδιαφέρον του ελληνικού βόλεϊ, καθώς τόσο ο Ηρακλής, όσο και ΕΑΠ, δείχνουν ιδιαίτερα ανεβασμένοι. Οι δύο ομάδες έδωσαν το Σαββατοκύριακο φιλικούς αγώνες. Στον πρώτο επικράτησαν οι Πατρινοί με 3-1, ωστόσο σήμερα ο «γηραιός» πήρε την… εκδίκησή του. Οι παίκτες του Αλέκου Λεώνη επικράτησαν με 3-0 (24-26, 19-25, 19-25) , σε ένα ματς στο οποίο ο νικητής εκτός του πρώτου σετ, δεν βρήκε πίεση από τον αντίπαλο. Αυτό βέβαια έχει να κάνει και με τις πολλές αλλαγές που έκανε ο Γιώργο Χριστόπουλος, ο οποίος από το 2ο σετ και μέχρι