Δίνει τίτλο ο Τσιτσαρίτο!

Η κεφαλιά του Τσιτσαρίτο στο 84ο λεπτό λύτρωσε την Γιουνάιτεντ (1-0) την Έβερτον και της έδωσε μία από τις σπουδαιότερες νίκες στην σεζόν! Στο +9 αλλά με παιχνίδι περισσότερο η ομάδα του Φέργκιουσον.Ο παίκτης-αποκάλυψη της φετινής Γιουνάιτεντ δεν είναι άλλος από τον Τσιτσαρίτο Ερνάντες! Ο Μεξικανός πέτυχε ένα ακόμα καθοριστικό γκολ (έφτασε συνολικά τα 12 τέρματα στο πρωτάθλημα) και οδήγησε την Γιουνάιτεντ στο 1-0 επί της Έβερτον που διατηρεί την απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες της.

Το γκολ
του Μεξικάνου ήρθε με κεφαλιά στο 84' και ενώ λίγα λεπτά πιο πριν δεν είχε καταφέρει να κερδίσει τον Χάουαρντ με τον ίδιο τρόπο. Η Γιουνάιτεντ είχε και δοκάρι με τον Όουεν, ωστόσο αν ο Φαν Ντερ Σαρ δεν είχε αποκρούσει στο 68' το δυνατό σουτ του Ρόσγουελ τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά. Ο Ολλανδός, όμως, απέδειξε ότι ακόμα και στα 40 του είναι κορυφαίος τερματοφύλακας, κράτησε το μηδέν και μετά ανέλαβε ο Τσιτσαρίτο, δίνοντας το πολύ σπουδαίο τρίποντο στην ομάδα του Φέργκιουσον.