Δεν τα κατάφερε η Μπριζ

Η Μπριζ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην πρωτοπόρο Γκενκ, παρά το γεγονός ότι η τελευταία αγωνιζόταν με 10 παίχτες από το 19'!Η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 με τη Γκενκ στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και παρέμεινε 9 ολόκληρους βαθμούς μακριά από την κορυφή και τη σημερινή αντίπαλό της. Μόνο επιτυχία όμως δε θα πρέπει να θεωρείται η ισοπαλία, καθώς οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν να αγωνίζονται με παίχτη λιγότερο μόλις από το 19', καθώς ο Ντε Μπρίνε αντίκρισε μέσα σε λίγα λεπτά δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε. Το παιχνίδι είχε από την αρχή φρενήρη ρυθμό, με τον Φόσεν να ανοίγει το σκορ για λογαριασμό της Γκενκ στο 10', σκορ με το οποίο έκλεισε και το ημίχρονο, παρά τις πολλές ευκαιρίες που