«Γιρονδίνοι» για... κλάματα

Η Μπορντό γνώρισε την τρίτη της ήττα στη Λιγκ 1 από τη Νις με 2-1 και έμεινε στη 18η θέση της βαθμολογίας.Η ομάδα του Ζαν Τιγκανά πλήρωσε το πολύ κακό πρώτο της ημίχρονο, όπου ήταν... έρμαιο των ορέξεων των παιχτών των «Νισουά». Η Μπορντό απείλησε ελάχιστα, εμφανίστηκε ασύνδετη και φυσιολογικά βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Νις στο 35' με όμορφη ενέργεια του Μουλουνγκί. Στο δεύτερο ημίχρονο οι «Γιρονδίνοι» εμφανίστηκαν βελτιωμένοι, προσπάθησαν περισσότερο, όμως η Νις
παίζοντας με αντεπιθέσεις παρέμενε πολύ επικίνδυνη. Η Μπορντό στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης έχασε αρκετές... ντουζίνες ευκαιρίες, με τον εξαιρετικό Οσπίνα να επιβεβαιώνει για ακόμη μία φορά τη φήμη ενός εκ των καλύτερων τερματοφυλάκων της κατηγορίας και με τις επεμβάσεις του κράτησε το μηδέν. Στο 90' ο Μπαμογκό, ο οποίος εισήλθε στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 87', πέτυχε το δεύτερο τέρμα της ομάδας και της έδωσε ξεκάθαρο προβάδισμα για