LIVE: Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 1-1 (35')

Με δύο καταπλητικά γκολ των Αθανασιάδη και Εστογιανόφ, ο Πανιώνιος με τον ΠΑΟΚ είναι ισόπαλοι στη Νέα Σμύρνη. Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα από το gazzetta.gr. Με... φόρα από το Αγρίνιο Ο γηπεδούχος Πανιώνιος
την προηγούμενη αγωνιστική πέτυχε σημαντική νίκη στο Αγρίνιο με 1-0 επί του Παναιτωλικού. Η ομάδα του Τάκη Λεμονή μετρά τέσσερις βαθμούς στη Σούπερ Λίγκα και με νίκη σήμερα σκαρφαλώνει ακόμη ψηλότερα στη Σούπερ Λίγκα. Στα αγωνιστικά ο Έλληνας τεχνικός σκέφτεται να παρατάξει την ομάδα του με σύστημα 4-3-3. Κάτω από τα δοκάρια θα βρίσκεται ο Ελευθερόπουλος, με το καρέ της άμυνας να απαρτίζεται από τους Γιόνσον, Κριρκβέλια (Πετκάκης), Σιόβα και Τσότσαλιτς. Στα χαφ θα είναι οι Όμο, Σάμαρης και Κουμορτζί. Δεξιά θα αγωνιστεί ο Εστογιανόφ και αριστερά ο Γουνδουλάκης, με τον Κούτσι μοναδικό προωθημένο. Με σχήμα Τότεναμ O Μπόλονι σκέφτεται να παρατάξει την ομάδα του με σχήμα... Τότεναμ. Μοναδική διαφοροποίηση θα είναι η εξής: στη θέση του τιμωρημένου Ντιέγκο Αρίας θα χρησιμοποιηθεί ο Βλάνταν Ίβιτς. Από εκεί και πέρα, κάτω από τα δοκάρια θα βρίσκεται ο Κρέσιτς, με το καρέ της άμυνας να απαρτίζεται από τους Ετό, Μαλεζά, Κοντρέρας και Λίνο. Στα χαφ θα βρίσκονται οι Γκαρσία και ο Φωτάκης, ενώ στο αριστερό άκρο θα βρίσκεται ο Βιεϊρίνια και στο δεξιό ο Σαλπιγγίδης. Πιο μπροστά θα παίξει ο Ίβιτς, ενώ στην κορυφή της επίθεσης θα βρίσκεται ο Αθανασιάδης. Την αποστολή συμπληρώνουν οι Χαλκιάς, Μπαλάφας, Παπάζογλου, Τσουκαλάς, Τσιρίλο, Ρομπέρ, Σπαντάτσιο και Σνάουτσνερ. Εκτός έμειναν οι τραυματίες Λαζάρ και Γεωργιάδης, όπως και ο ανέτοιμος Λεονάρντο.  Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Κωνσταντινέας από τον σύνδεσμο Μεσσηνίας με βοηθούς τους Καρσιώτη και Σωτηρόπουλο. Η τελευταία νίκη του ΠΑΟΚ στη Νέα Σμύρνη ήταν τον Μάρτιο του 2009, όταν οι Θεσσαλονικείς είχαν επικρατήσει με 2-1 του Πανιωνίου χάρη σε δύο γκολ του Ιμπραΐμα Μπακαγιόκο.