Ξέφυγε η Κορίνθιανς, μάγεψε ο Φρεντ (VIDEO)

10:35 17/11/2011 - Πηγή: AEK365

BRASILEIRAO 35η αγωνιστική

Τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος στην Βραζιλία, η Κορίνθιανς έκανε σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος επικρατώντας της Σεαρά με 1-0 χάρη σε τέρμα του Ραμίρες εννιά λεπτά πριν το τέλος. Η Κορίνθιανς εκμεταλλεύτηκε έτσι με τον καλύτερο τρόπο την απώλεια δυο βαθμών της Βάσκο Ντα Γκάμα κόντρα στην Παλμέιρας και ξέφυγε δυο βαθμούς από την άμεση διώκτρια της.

Η Βάσκο Ντα Γκάμα, αν και προηγήθηκε στην έδρα της Παλμέιρας μόλις στο 4ο λεπτό με τον Ντέντε, δεν κατάφερε να κρατήσει

το υπέρ της σκορ μέχρι το τέλος καθώς δέχτηκε την ισοφάριση από τον Λουάν στο 63ο λεπτό και πλέον οι πιθανότητες της για τίτλο μειώνονται σημαντικά.

Το συγκλονιστικό παιχνίδι της αγωνιστικής έγινε ανάμεσα στην Φλουμινένσε και την Γκρέμιο με την Φλουμινένσε να επικρατεί τελικά με 5-4 χάρη σε τέσσερα γκολ του Φρεντ και να διατηρεί τις όποιες ελπίδες για τίτλο ευρισκόμενη στο -5 από την Κορίνθιανς. Το παιχνίδι είχε συγκλονιστική εξέλιξη με την Γκρέμιο να προηγείται τρεις φορές αλλά να μην καταφέρνει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας να πάρει εξαιτίας του εκπληκτικού Φρεντ.