Βαριά φιλική ήττα για Νιούκαστλ

19:42 11/8/2012 - Πηγή: AEK365

Μετά απο μια τραγική εμφάνιση η Νιούκαστλ γνώρισε την ήττα 4-1 απο την Κάρντιφ σε φιλική αναμέτρηση
Οι «καρακάξες» που έκαναν την πρόβα τους για την έναρξη της Πρέμιερ Λιγκ έδειξαν τεράστια προβλήματα στην άμυνα και γνώρισαν το διασυρμό παίζοντας μάλιστα με βασικούς ποδοσφαιριστές!
Το πρώτο ημίχρονο ήταν εφιαλτικό για την ομάδα του Άλαν Πάρντιου που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0. Ο Γκούναρσον στο 16' άνοιξε το σκορ με τον Ραλς πέντε λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0. Το 3-0 έγινε και πάλι από τον Γκούναρσον στο 26'. Οι «ανθρακωρύχοι» μείωσαν στο 48' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αμεόμπι, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Βελικόνια στο 78'.

Η ενδεκάδα της Νιούκαστλ: Κρουλ, Κολοτσίνι (46' Βίλιαμσον), Τέιλορ (63' Γκόσλινγκ), Σαντόν, Ομπερτάν (83' Κάμπελ), Τιοτέ (71' Αμαλφιτανό), Γκουτιέρεζ, Μαρβό (46' Βούκσιτς), Τέιλορ (28' Περχ), Αμεόμπι.